FINAL RPI
1) Waukon 9-0
2) Clear Lake 9-0
3) Algona 9-0
4) OABCIG 9-0
5) Columbus Catholic, Waterloo 8-1
6) Benton Community 8-1
7) West Liberty 6-3
8) Greene County 8-1
9) Des Moines Christian 8-1
10) PCM, Monroe 7-2
11) Williamsburg 6-3
12) West Marshall 6-3
13) Tipton 6-3
14) Monticello 6-3
15) Spirit Lake 6-3
16) CLGLR 5-4
Bracket A
1) Waukon 9-0 vs 13) Tipton 6-3
7) West Liberty 6-3 vs 14) Monticello 6-3
Bracket B
2) Clear Lake 9-0 vs 15) Spirit Lake 6-3
5) Columbus Catholic, Waterloo 8-1 vs 11) Williamsburg 6-3
Bracket C
3) Algona 9-0 vs 16) CLGLR 5-4
8) Greene County 8-1 vs 9) Des Moines Christian 8-1
Bracket D
4) OABCIG 9-0 vs 12) West Marshall 6-3
6) Benton Community 8-1 vs 10) PCM, Monroe 7-2
-------
Predictions
Round 1
Bracket A
1) Waukon 9-0 vs 13) Tipton 6-3 --- (48-14)
7) West Liberty 6-3 vs 14) Monticello 6-3 --- (28-20)
Bracket B - toughest bracket imo
2) Clear Lake 9-0 vs 15) Spirit Lake 6-3 --- (34-27)
5) Columbus Catholic, Waterloo 8-1 vs 11) Williamsburg 6-3 --- (20-14)
Bracket C
3) Algona 9-0 vs 16) CLGLR 5-4 --- (35-14)
8) Greene County 8-1 vs 9) Des Moines Christian 8-1 --- (35-34)
Bracket D
4) OABCIG 9-0 vs 12) West Marshall 6-3 --- (34-21)
6) Benton Community 8-1 vs 10) PCM, Monroe 7-2 --- (27-21)
Round 2:
Bracket A: 1) Waukon 10-0 vs 14) Monticello 7-3 --- (50-20)
Bracket B: 2) Clear Lake 10-0 vs 5) Columbus Catholic, Waterloo 9-1 --- (21-14)
Bracket C: 3) Algona 10-0 vs 9) Des Moines Christian 9-1 --- (30-23)
Bracket D: 4) OABCIG 10-0 vs 6) Benton Community 9-1 --- (28-20)
Semifinals:
1) Waukon 11-0 vs 6) Benton Community 10-1 --- (42-20)
3) Algona 11-0 vs 5) Columbus Catholic, Waterloo 10-1 --- (35-27)
Finals:
1) Waukon 12-0 vs 5) Columbus Catholic, Waterloo 11-1 --- (36-21)
Champion: 1) Waukon 13-0
1) Waukon 9-0
2) Clear Lake 9-0
3) Algona 9-0
4) OABCIG 9-0
5) Columbus Catholic, Waterloo 8-1
6) Benton Community 8-1
7) West Liberty 6-3
8) Greene County 8-1
9) Des Moines Christian 8-1
10) PCM, Monroe 7-2
11) Williamsburg 6-3
12) West Marshall 6-3
13) Tipton 6-3
14) Monticello 6-3
15) Spirit Lake 6-3
16) CLGLR 5-4
Bracket A
1) Waukon 9-0 vs 13) Tipton 6-3
7) West Liberty 6-3 vs 14) Monticello 6-3
Bracket B
2) Clear Lake 9-0 vs 15) Spirit Lake 6-3
5) Columbus Catholic, Waterloo 8-1 vs 11) Williamsburg 6-3
Bracket C
3) Algona 9-0 vs 16) CLGLR 5-4
8) Greene County 8-1 vs 9) Des Moines Christian 8-1
Bracket D
4) OABCIG 9-0 vs 12) West Marshall 6-3
6) Benton Community 8-1 vs 10) PCM, Monroe 7-2
-------
Predictions
Round 1
Bracket A
1) Waukon 9-0 vs 13) Tipton 6-3 --- (48-14)
7) West Liberty 6-3 vs 14) Monticello 6-3 --- (28-20)
Bracket B - toughest bracket imo
2) Clear Lake 9-0 vs 15) Spirit Lake 6-3 --- (34-27)
5) Columbus Catholic, Waterloo 8-1 vs 11) Williamsburg 6-3 --- (20-14)
Bracket C
3) Algona 9-0 vs 16) CLGLR 5-4 --- (35-14)
8) Greene County 8-1 vs 9) Des Moines Christian 8-1 --- (35-34)
Bracket D
4) OABCIG 9-0 vs 12) West Marshall 6-3 --- (34-21)
6) Benton Community 8-1 vs 10) PCM, Monroe 7-2 --- (27-21)
Round 2:
Bracket A: 1) Waukon 10-0 vs 14) Monticello 7-3 --- (50-20)
Bracket B: 2) Clear Lake 10-0 vs 5) Columbus Catholic, Waterloo 9-1 --- (21-14)
Bracket C: 3) Algona 10-0 vs 9) Des Moines Christian 9-1 --- (30-23)
Bracket D: 4) OABCIG 10-0 vs 6) Benton Community 9-1 --- (28-20)
Semifinals:
1) Waukon 11-0 vs 6) Benton Community 10-1 --- (42-20)
3) Algona 11-0 vs 5) Columbus Catholic, Waterloo 10-1 --- (35-27)
Finals:
1) Waukon 12-0 vs 5) Columbus Catholic, Waterloo 11-1 --- (36-21)
Champion: 1) Waukon 13-0